Hakkımızda

Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi, çalışma hayatı ile ilgili sorunlarla karşılaşan emekçilerimize yasal haklarını kullanmak konusunda yol göstermek amacıyla kuruldu.

Türkiye’de işgücünü satarak geçimini sağlayan 16 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır. Geçindirmekle yükümlü olduğu nüfus da hesaba katıldığında ülkenin üçte ikisinden fazlasını ilgilendiren bir alan sözkonusu olmaktadır.

Çalışanlarımız, hergün çok sayıda hak gaspı tehdidiyle karşılaşmaktadır. 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer kanunlarda düzenlenen haklarının farkında olmayan ve bu haklarını nasıl kullanacağını tam olarak bilmediği için mağdur olan çok sayıda emekçi bulunmaktadır.

Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi, kendisine ulaşan çalışanlarımıza yardımcı olacak, bir haksızlık sözkonusu ise yasal haklarını en etkili şekilde kullanmalarının yolunu gösterecek.

Sendikal haklar, taşeron işçilik sorunları, iş sözleşmelerinde dikkat edilecek ayrıntılar, fazla mesai, izinler, kıdem ve ihbar tazminatı ve çalışanlarımızı ilgilendiren her konuda uzmanlarımız, kamu hizmeti anlayışıyla çalışanlarımıza yardımcı olmak için sorulan sorulara en kısa süre içinde cevap vereceklerdir.

Ayrıca yazarlarımız, çalışma hayatı ile ilgili yazılarıyla çalışanlarımızın ufkunu açacak ve emek dünyasından önemli haberleri sitemizde yayınlayacağız.

Çalışma hayatıyla ilgili kanun, kararname, tüzük, yönetmelik ve sorunlara ışık tutacak kitap ve broşürlerin bulunduğu Emek Kitaplığı da takipçilerimizin hizmetinde olacak.

 

Bizi arayın, bize yazın…

 

Sorularınıza en kısa zamanda cevap verelim. Sorunlarınızı en etkili biçimde çözecek yolu gösterelim.